Zwrot

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy przysłów i ich klasyfikacji oraz zwrotu przysłowiowego. Ponieważ np. zwrot spływać jak po kaczce nie jest przysłowiem, to jak możemy go zakwalifikować? Czy jest to zwrot przysłowiowy?
Jest kilka teorii frazeologii i wiele klasyfikacji jednostek frazeologicznych. Nie sposób je wszystkie wyłożyć w tym miejscu. Jednostka spływać (po kimś) jak (woda) po kaczce jest, najprościej rzecz ujmując, zwrotem. Terminu „zwrot przysłowiowy” nie stosuje się we współczesnej frazeologii.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski