archaizmy a dobry styl

Witam,
czy w różnego typu wypracowaniach i rozprawkach dobrym pomysłem jest wykorzystywanie archaizmów bądź słów rzadko używanych, np. interlokutor? A jak to się ma do pisania np. w Internecie? Czy używania takich słów powinno się unikać?
Pozdrawiam
Właściwościami dobrego stylu powinny być jasność, zwięzłość i prostota. Inaczej mówiąc: tekst powinien być zrozumiały, należy unikać rozwlekłości, zawiłości i przesadnej ozdobności wypowiedzi. Używanie archaizmów i słów wyszukanych jest w takim razie złym pomysłem, ponieważ tekst zawierający takie elementy będzie trudny do zrozumienia, zawiły i pretensjonalny. W tekstach przeznaczonych do publikowania w Internecie archaizmy będą razić szczególnie mocno. Słów takich najlepiej unikać.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski