biada

Szanowni Państwo!
Na jednej z kartek z życzeniami urodzinowymi przeczytałam tekst:
Raz do roku z kalendarza wyjątkowa kartka spada.
Kto o dacie tej zapomni, temu biada! Wielka biada!

I właśnie do tej biady mam zastrzeżenia, czy nie powinno być Wielkie biada. Jakoś lepiej brzmi, mogę się jednak mylić i dlatego pytam ekspertów, czy wielka biada jest formą prawidłową. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
R. Gorońska
Dziś biada występuje wyłącznie jako wykrzyknik (np. „Biada ci, biada!”), ale dawniej, do XVIII wieku, funkcjonowała też jako rzeczownik żeński, a znaczenie miała takie jak bieda, której była wariantem, por. w Słowniku polszczyzny XVI wieku: „Jednak mniejsza bieda jest szkaradą żonę mieć, niźli cudnej strzec” (Marcin Bielski, Żywoty filozofów, 1535, cytat w pisowni zmodernizowanej). Jeśli więc ktoś chce ożywić dziś to dawne użycie, słusznie robi, traktując biadę jako rzeczownik żeński.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski