dr n. inż.-techn.

Szanowni Państwo,

w związku z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. doktoranci transportu nie będą już doktorami nauk technicznych (dr n. tech.) tylko doktorami dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych. W związku z tym, nasuwa się pytanie: jaki skrót uzupełniający jakiej dziedziny są doktorami przed swoim nazwiskiem będą mogli zastosować ww. przyszli doktorzy?

Z poważaniem

Marcin Kowalski

Dość powszechnie stosowany skrót wyrażenia nauki inżynieryjno-techniczne to: n. inż.-techn. Przyszły doktor będzie się mógł zatem posługiwać skrótem: dr n. inż.-techn.

Adam Wolański