formy przez słownik zalecane

W Wielkim słowniku ortograficznym PWN znajdują się odsyłacze „do formy przez słownik zalecanej”. Czy oznacza to, że formy, przy których znajdują się ww. odsyłacze, są mniej poprawne lub błędne?
Można by rzec, że w słownikach ortograficznych nie ma form błędnych, a jeśli nawet się trafią (przez pomyłkę), to natychmiast zyskują status normy. Nie jestem oczywiście zwolennikiem tak skrajnego poglądu, myślę, że skoro krytycznie można podchodzić do aktów prawnych najwyższego rzędu, a także ksiąg świętych, to i słowniki nie powinny być wyjątkiem.
Zasadniczo „do formy przez słownik zalecanej” powinniśmy mieć większe zaufanie niż do drugorzędnego wariantu, ale wiele zależy od tego, kto zaleca i na jakiej podstawie. O Wielkim słowniku ortograficznym PWN mogę powiedzieć, że na ogół wychodzi z racjonalnych przesłanek, takich jak uzus i spójność systemu zasad ortografii. Usterki jednak zdarzają się wszędzie, nawet na słońcu są plamy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski