gąbkościerka

Szanowni Eksperci,
jak najlepiej zapisać nazwę produktu będącego połączeniem gąbki i ścierki: gąbko-ścierka, gąbkościerka czy gąbko ścierka (z tym ostatnim zapisem się zresztą spotkałam)?
Dziękuję i pozdrawiam,
Joanna
Można pisać gąbka-ścierka (z dywizem) i odmieniać oba człony: gąbki-ścierki, gąbce-ścierce itd. Można też pisać gąbkościerka (bez dywizu) i odmieniać tylko drugi człon: gąbkościerki, gąbkościerce itd. Ta druga forma jest wygodniejsza w odmianie, ale mniej precyzyjna, nie wynika z niej bowiem, czy gąbkościerka jest rodzajem ścierki, czy też całkiem nowym bytem, swego rodzaju centaurem, hybrydą, mającą w sobie tyle samo ścierki, co gąbki.
Mirosław Bańko, PWN