geneza wulgaryzmów w tekstach piosenek

Jaka jest geneza występowania wulgaryzmów i prozaizmów w polskiej muzyce?
Dziękuję za odpowiedź.
Źródłem wulgaryzmów i prozaizmów w tekstach piosenek (bo o to zapewne chodzi) jest język potoczny, zwłaszcza zaś jego mało staranne, a mocno ekspresywne warianty.
Teksty piosenek charakteryzują się wysokim często stopniem emocjonalności, co sprzyja używaniu wulgaryzmów, które są wyrazami o znacznym ładunku ekspresji.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski