hybrydy

Chciałbym zapytać jak nazywają się w słowotwórstwie takie wyrazy pochodzące z dwóch języków, np. cooltura 'kultura' albo składające się z liczby i liter np. 3maj się 'trzymaj się'.
Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt.
Są to hybrydy, od łacińskiego hybrida 'potomek Rzymianina i nie-Rzymianki'. Akademickie słowotwórstwo niewiele uwagi poświęciło przykładom takim, jak tu podane. Może akademicy nie traktują ich poważnie.
Mirosław Bańko