PRL-u, PWN-ie itd.

Dzień dobry, coraz częściej w zapisie skrótowców pomija się dziś dywiz, tzn. zamiast PWN-u stosuje się zapis PWNu. Czy taka praktyka jest dopuszczalna czy uznać ją należy za błąd?
Jest to błąd, podobnie jak oddzielanie końcówki przypadka od skrótowca za pomocą apostrofu (PRL’u). Jedyny poprawny zapis skrótowca z końcówką fleksyjną to ten z dywizem (łącznikiem): w PRL-u, dla PWN-u, w PAN-ie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski