imbus

Szanowni Państwo,
Co oznacza słowo imbus w wyrażeniu klucz imbusowy? Klucz taki inaczej zwany jest kluczem fajkowym (charakterystyczne wygięcie klucza) lub kluczem sześciokątnym.
Pozdrawiam
Janusz Gramse
Imbus to sześciokątny, zagięty pręcik, wkładany w otwór śruby i służący do jej zakręcania lub odkręcanie. Imbus zatem to nic innego niż klucz imbusowy. Ale pochodzenia słowa imbus – czyżby z angielskiego imbue 'przenikać'? – nie udało się nam ustalić. Może zna je ktoś z czytelników naszej Poradni?
Mirosław Bańko