jechać w dwa samochody

Szanowni Państwo!

Czy wyrażenia ,,jechać w dwa samochody,, i ,, jechać w dwa wozy,, są poprawne. Czy tylko ,,jechać dwoma samochodami,, i ,, jechać dwoma wozami,, jest prawidłowe?

Z poważaniem

Konstrukcje jechać w dwa samochody, w dwa wozy są nacechowane potocznością. Mieszczą się w normie użytkowej polszczyzny. W normie wzorcowej powiemy i napiszemy wyłącznie: jechać dwoma samochodami, wozami.

Adam Wolański