język młodzieży

Gdzie najlepiej szukać informacji, opinii, prac o języku młodzieży, o jego cechach, zmianach itp.? Czy są jakieś książki, w kórych jest omawiany ten temat?
Z zasady nie pomagamy w sporządzeniu bibliografii (zob. informacja na stronie głownej poradni), nie tak postrzegamy swoje zadania. Ponieważ jednak nasza poradnia działa w Redakcji Słowników Języka Polskiego PWN, nie odmówimy sobie wzmianki o kilku słownikach opisujących język młodzieży. Jeden pochodzi od Macieja Czeszewskiego, jeden od Haliny Zgółkowej, dwa od Barłomieja Chacińskiego. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich jakość i nie gwarantujemy, że wymieniliśmy wszystkie (można przypuszczać, że nie), ale być może ta lista nazwisk pomoże Pani w dalszych poszukiwaniach.
Mirosław Bańko, PWN