język polski przed sądem

Szanowni Państwo,
który sąd jest właściwy do rozpoznania kwestii mojego niezadowolenia z obecnego kształtu języka polskiego? Od kogo można domagać się odpowiedzialności za poniesione przeze mnie (wskutek jawnie niekorzystnych dla mnie zasad gramatyki, ortografii i ortoepii języka polskiego) szkody majątkowe i niemajątkowe?
Musiałby Pan najpierw uzasadnić, że za obecny stan polszczyzny odpowiedzialna jest jakaś grupa interesu, która kształtuje nasz język z korzyścią dla siebie i ze szkodą dla Pana. To się może nie udać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski