kłusować

Uprzejmie proszę o wyjasnienie znaczenia etymologicznego słowa kłusownictwo, kłusownik. Z góry bardzo dziękuję.
Kłusownik – etymologicznie – nie znaczy 'ktoś, kto biega kłusem'. Słowo kłusować (dawniej pisane też kłósować) znaczyło najpierw 'zrywać (ścinać) ukradkiem kłosy na cudzym polu' (za Etymologicznym słownikiem języka polskiego Andrzeja Bańkowskiego).
Mirosław Bańko