kwalitologia

Proszę o potwierdzenie mojego przypuszczenia, że słowo kwalitologia, określające naukę o jakości, pochodzi od łacińskiego qualitis, czyli 'jakość'. Potrzebuję takiego wyjaśnienia użyć w pracy magisterskiej.
Bezpośrednim źródłem jest zapewne angielskie qualitology, pochodne od quality. To ostatnie jest średniowieczną adaptacją francuskiego qualité, które z kolei było kontynuantem łacińskiego qualitas 'jakość' i qualis 'jaki'.
Mirosław Bańko, PWN