modlić się na różańcu

Czy "modlić się na różańcu” jest poprawne?

Wydaje mi się, że powinno się używać „modlić się różańcem” w analogii do „modlić się modlitwą Ojcze Nasz...”.

Magdalena

Rzeczownik różaniec oznacza w polszczyźnie ‘cykl modlitw o ustalonym układzie’ oraz ‘przedmiot w formie sznurka z pięćdziesięcioma dziewięcioma paciorkami i krzyżykiem albo w formie obrączki na palec, używany podczas odmawiania cyklu modlitw’. Jeśli ktoś korzysta z różańca podczas odmawiania modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu, mówimy, że modli się na różańcu. Konstrukcja ta jest prawidłowa.

Adam Wolański