najdłuższy wyraz

Chciałbym wiedzieć, jak brzmi najdłuższy wyraz w języku polskim.
W Leksykonie krzyżówkowym Adama Dzierżanowskiego (PWN, 1992) najdłuższym wyrazem jest 23-literowa pięćdziesięciogroszówka. Z całą pewnością jednak nie jest to najdłuższe polskie słowo. Proszę pomyśleć o swojej praprapra…babce. Albo przeliczyć lata świetlne na metry i wyobrazić sobie 9999…999-metrową odległość z Ziemi do jakiegoś odległego miejsca we Wszechświecie.
Mirosław Bańko