neosemantyzmy

Mam pytanie związane z wyrazami typu mysz (komputerowa), komórka, pilot itp. Są to wyrazy, które uległy neosemantyzacji. Czy możemy powiedzieć o nich neosemantyzmy? Spotkałam się bowiem z określeniem neologizmy w kontekście tych wyrazów.
Neosemantyzmy to pewien rodzaj neologizmów. Nowe wyrazy można bowiem tworzyć na kilka sposobów, nie tylko nadając nowe znaczenia wyrazom już istniejącym, ale też tworząc nowe formy z istniejących w języku cząstek wyrazowych, tzw. morfemów (np. kuroniówka), powołując do życia nowe związki frazeologiczne (np. czarna dziura), adaptując wyrazy obce (np. gadżet) lub zapożyczając wyrazy z innych odmian danego języka, choćby z gwar (np. siklawa).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski