nogi aż…

Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące poprawnej formy związku frazeologicznego: nogi aż po samą szyję czy nogi aż do samej szyi? Większość słowników podaje tę pierwszą wersję, jednak spotyka się także tę drugą, szczególnie na różnych forach internetowych.
Pozdrawiam serdecznie
S.
Wyrażenie to nie jest bardzo częste (zdziwiło mnie nawet, że większość słowników podaje je w jednej z wymienionych postaci, wydaje mi się to nieprawdopodobne). W związku z tym sądzę, że obie postaci można akceptować na prawach wariantów frazeologicznych. Obie jednakowo dobrze harmonizują z motywującym je wyobrażeniem, żadne nie grozi mimowolnym udosłownieniem go.
Mirosław Bańko, PWN