odwrócony cyrkumfleks

Jak nazywać akcent, który wygląda jak odwrócony cyrkumfleks? Litery z takim akcentem można spotkać np. w języku czeskim.
Z góry dziękuję za pomoc.
- Robert
Odwrócony cyrkumfleks najlepiej nazywać odwróconym cyrkumfleksem :-). Mówiąc poważniej, ten znak diakrytyczny nie ma w języku polskim powszechnie przyjętej nazwy. Polskie normy dotyczącego kodowania znaków, jak np. PN-ISO/IEC 8859-2:2001 (warto przypomnieć, że ich stosowanie jest całkowicie dobrowolne), nazywają go odwróconym daszkiem, co też jest akceptowalne. Osobiście nie mam nic przeciwko używaniu czeskiej nazwy haček, w oryginalnej lub spolszczonej formie.
— Janusz Bień, prof., Uniwersytet Warszawski
PS. Jest też potoczna nazwa ptaszek, w piśmie niezbyt stosowna.
Red.