odwrócony cyrkumfleks

Przeglądając odpowiedzi Poradni z kategorii Inne, wpadłem na pytanie o „odwrócony cyrkumfleks”. Przygotowując się do matury, w jednym z tekstów znalazłem o wiele przyjaźniejsze określenie na ten znak diakrytyczny. Otóż Zenon Klemensiewicz w Jak żyła polszczyzna do końca XV wieku z 1949 roku określa go mianem czarki (str. 16), mając na myśli właśnie litery czeskie.
Bardzo dziękuję na zwrócenie uwagi na mało znany fakt, ale czarka byłaby bardziej odpowiednia dla znaku krótkości (ang. breve – słownik PWN-Oxford proponuje tłumaczenie półkółko).
Janusz Bień, prof., Uniwersytet Warszawski