Zagadkowe pytanie

Czy byłaby możliwość w dniu jutrzejszym pobrać dokumenty w archiwum?

Szanowna Pani,

jeśli zwraca się Pani do nas w ten wyrafinowany sposób z zapytaniem, czy przytoczone wypowiedzenie jest zgodne z normą językową, to musimy stwierdzić, że nie jest w pełni poprawne. Nawet w tekstach nacechowanych oficjalnością należy używać wyrazów: dzisiaj, wczoraj, jutro zamiast wyrażeń: dzień dzisiejszy, dzień wczorajszy, dzień jutrzejszy.

Łączymy pozdrowienia

Adam Wolański