pierwszy lepszy, każdy głupi

Witam. Czy wyrażenia pierwszy lepszy i każdy głupi (najczęstsze w mowie potocznej) to z punktu widzenia językoznawców frazeologizmy?
Dziękuję i pozdrawiam.
Są to połączenia wyrazów o ustalonej formie, nie można ich zmieniać (kuriozalne byłoby np. trzeci lepszy, każdy niemądry), mają też znaczenie całościowe, bo pierwszy lepszy to ‘taki, który jest najbliżej, którego nie wybiera się starannie’, zaś wyrażenia każdy głupi użyjemy, chcąc powiedzieć, że coś jest bardzo łatwe, np. „Każdy głupi to zrozumie”.
Wynika stąd, że są to – bez względu na punkt widzenia – frazeologizmy.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski