problem rachunkowy

Dzień dobry.
W regulaminie zawodów II Grand Prix Lubina w Nordic Walking podane są kategorie wiekowe: do 39 lat, 40–49 lat, 50–59 lat, powyżej 60 lat. Zawodnik urodzony w lipcu 1951 został zakwalifikowany do kategorii powyżej 60 lat. Czy jest to zgodne z regulaminem skoro ma mniej jak 60 lat?
Serdecznie pozdrawiam.
W pierwszej chwili chciałem napisać, że komisja kwalifikacyjna się pomyliła, że problem nie jest językowy, tylko rachunkowy. Później przeczytałem pytanie uważniej i widzę, że winić należy też autorów regulaminu, którzy nie przewidzieli startu 60-latków. W każdej sytuacji warto jednak dostrzegać dobre strony: gdyby komisja pomyliła się w inny sposób i uznała zawodnika za 60-latka, to musiałaby mu w ogóle zabronić startu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski