przymiotnik czy imiesłów?

Proszę o odpowiedź: czy słowo: rozpłakany to przymiotnik, czy imiesłów przymiotnikowy? W Słowniku współczesnego języka polskiego widnieje informacja, że jest to przymiotnik. Wydaje mi się jednak, że to imiesłów – ze względu na pochodzenie od czasownika rozpłakać się i końcówkę. Proszę o radę.
Dziękuję.
Raczej przymiotnik niż imiesłów. Można się spotkać z kategorią tzw. imiesłówów przymiotnikowych przeszłych (zwanych także rezultatywnymi), ale mimo takiej nazwy obejmują one de facto przymiotniki. Wzbraniam się je zaliczyć do imiesłowów, ponieważ są tworzone niekategorialnie, tzn. od stosunkowo nielicznych czasowników.
Mirosław Bańko, PWN