radca prawny

Dzień dobry,

jaki zapis powinien widnieć na pieczątce służbowej, tzn. jaki zapis jest prawidłowy – „radca prawny”; „Radca prawny”; „Radca Prawny”? Chodzi o wielkość pierwszej litery poszczególnych członów.

Nazwy stanowisk i funkcji piszemy od małych liter, por. np. adwokat, dyrektor, radca prawny, członek zarządu. Tylko pełną nazwę stanowiska lub funkcji połączoną z imieniem i nazwiskiem MOŻEMY zapisać od wielkich liter, np. dr Jan Kowalski – Prezes Zarządu XYZ SA. Należy jednak podkreślić, że nazwy stanowisk, funkcji i tytułów pisane przez osoby, których one dotyczą, powinny być – przez skromność – pisane małą literą w podpisach w korespondencji oficjalnej, na wizytówkach i pieczątkach.

Adam Wolański