robić coś w imieniu kogoś

Czy jest poprawną formą jeśli w odpowiedzi na zadane pytanie w e-mailu użyję w odpowiedzi

W imieniu Pana kierownika jednostki dra hab. inż. Jana Kowalskiego informuję .....................

dziękuję za odpowiedź

Jeśli odpowiadamy na mail w zastępstwie kogoś, z czyjegoś upoważnienia, możemy się posłużyć sfrazeologizowaną konstrukcją: robić coś w imieniu kogoś (w czyimś imieniu). Początkowy fragment zdania powinien przyjąć następujący kształt redakcyjny:

  • W imieniu kierownika jednostki, dra hab. inż. Jana Kowalskiego, informuję…
Adam Wolański