ryćkać

Jaka jest etymologia słowa ryćkać? Rozpowszechnił je wierszyk Andrzeja Waligórskiego, ale wydaje mi się, że wyraz jest gwarowy – być może góralski?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Marta Bartnicka.
Gwarowy wyraz ryćkać 'byle jak kopać, ryć, rozgrzebywać' notuje m.in. Słownik języka polskiego, tzw. warszawski, z początku XX w. Ryćkać zostało utworzone od czasownika podstawowego ryć na wzór takich czasowników, jak: paćkać, napaćkać, upaćkać (się), ciamkać. Słownik nie informuje o zasięgu występowania słowa. Może być znane w różnych regionach Polski.
Serdecznie pozdrawiam,
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski