rzeczownik konkretny

Mam pytanie dotyczące rzeczowników konkretnych i abstrakcyjnych. Czy rzeczownik słońce jest rzeczownikiem konkretnym czy abstrakcyjnym?

Wyrazy Słońce w zn. ‘gwiazda najbliższa Ziemi’ oraz słońce w zn. ‘światło, blask wysyłane przez tę gwiazdę’ są rzeczownikami konkretnymi. Odnoszą się bowiem do obiektów fizycznych rzeczywistego świata, uchwytnych zmysłami.

Adam Wolański