słowa jednoliterowe na końcu wiersza

Jednoliterowe spójniki i przyimki jak: i, w, u, a, z, o oraz do, przy, nad, pod itd. czy mogą pozostawać na końcu wiersza w tekście, czy należy je przynieść do nowego wiersza?
Pozostawienie jednoliterowych słów na końcu wiersza nie jest błędem ortograficznym, ale dobry redaktor takich sytuacji unika. Wymagania wobec słów dłuższych są łagodniejsze. Wiele zresztą zależy od szerokości łamu: w wąskim składzie, np. w encyklopedii czy słowniku, trudno niekiedy uniknąć „brzydkiego” łamania wierszy, zwłaszcza że dobrze zbudowany akapit musi spełniać kilka warunków jednocześnie (np. odstępy w różnych wierszach muszą być podobnej wielkości, a ostatni wiersz nie pozowinien być ani za krótki, ani za długi).
Mirosław Bańko