słownictwo specjalistyczne czy ogólne?

Witam!
Moje pytanie: jakie terminy z zakresu informatyki i terminologii komputerowej weszły do różnych innych dziedzin, a nie wyczuwamy już, że przeniosły się one właśnie z języka informatyki. Na pewno świetnym przykładem jest wyraz kompatybilny (powoli w dzisiejszych czasach wszystko robi się kompatybilne, a nie zgodne), ale podejrzewam, że tych wyrazów jest dużo wiecej.
Pozdrawiam
Dużo łatwiej podać przykłady odwrotne, tzn. wyrazy wspólne różnym odmianom polszczyzny, które w specjalistycznych znaczeniach weszły do języka informatyki: adres, dysk, ikona, menu, mysz, pamięć, słowo i in. Co więcej, angielskie compatible 'zgodny' też było znane dużo wcześniej, zanim wymyślono komputer. Oxford English Dictionary podaje przykłady XVI-wieczne.
Mirosław Bańko