stanąć/stać na podium

Czy wyrażenie „stanąć na najwyższym podium” zawiera elipsę (stopniu podium)?

Z góry dziękuję

D.

Fraza odnosząca się do trzystopniowego podwyższenia, na którym zwycięzcy zawodów sportowych otrzymują medale, ma postać oboczną: stanąć/stać na najwyższym/najniższym stopniu podium albo stanąć/stać na najwyższym/najniższym podium. W tym drugim wypadku rzeczownik stopień zostaje wyelidowany.

Adam Wolański