stawić – czoło czy czoła?

Szanowni Państwo,
czy musimy stawić czemuś czoła, czy czoło? Słowniki poprawnej polszczyzny z lat 90. podają jedynie przypadek czoło, natomiast te, które wydano w ostatnich latach, podają jako poprawne obydwie formy i jako pierwszą zamieszczają czoła.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Anna Baziór
Zwrot ten ma dwa warianty, w zasadzie równie częste: stawić czoło i stawić czoła. Nie tylko słowniki poprawnej polszczyzny z lat 90. podają wyłącznie ten pierwszy wariant, ale także słownik Doroszewskiego (1958–1969), słownik warszawski (1900–1927) i słownik Lindego (1807–1814). Wydaje się więc, że stawić czoła to nowsza postać tego zwrotu. Dla pewności należałoby jednak zajrzeć przynajmniej do Słownika polszczyzny XVI wieku (do którego nie mam teraz dostępu).
Mirosław Bańko, PWN