stopnie pokrewieństwa

Czy istnieje określenie dotyczące córki siostry żony? Dla siostry mojej mamy jestem siostrzenicą, a dla jej męża – kim?
Mirosława Hajzyk
Z przykrością odpowiadam, że na określenie tego stopnia powinowactwa rodzinnego nie znalazłam specjalnej nazwy. A zatem dla męża siostry swojej mamy, czyli dla męża cioci (ciotki), tzn. dla dawnego pociota (naciota), czyli współczesnego wujka, jest Pani tylko siostrzenicą (siestrzenicą, siostrzanką) żony.
Łączę serdeczne pozdrowienia
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski