telenowela i teledysk

Jak jest etymologia wyrazów: telenowela i teledysk? Czy są to hybrydy: gr. tele + wł. novella, gr. tele + ang. disc? Czy w języku angielskim istnieją gotowe połączenia tych słów jak, np. telewizja, ang. television?
Telenowela to wyraz zapożyczony z ang. telenovel, a wyraz teledysk jest tworem hybrydalnym, został utworzony w języku polskim z morfemów obcych: grec. tele- i ang. disc; por. Wielki słownik wyrazów obcych PWN.
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski