w pełnym tego słowa znaczeniu

Zastanawia mnie zwrot w pełnym tego słowa znaczeniu. Czy jest to poprawny zwrot? Z jednej strony jest on dosyć popularny w różnego rodzaju tekstach, z drugiej strony nie można przecież użyć słowa w jego niepełnym znaczeniu.
Nie warto się doszukiwać logiki w utartych związkach frazeologicznych, ich motywacja wydaje się czasem dziwna (choć – jeśli pomyśleć dłużej – niepozbawiona racji).
Zwrot w pełnym tego słowa znaczeniu istotnie uchodzi za niepoprawny, WSPP (2004, s. 759) każe w zamian mówić i pisać: w całym tego słowa znaczeniu. Ten ostatni zwrot może jednak budzić takie same obiekcje jak pierwszy. Jednym słowem – nie przesadzajmy z logiką.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski