wsiąście? obejdziona?

Witam,
Bardzo dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Kolejne pytanie, w zasadzie dwa: po pierwsze, jak utworzyć rzeczownik od czasownika wsiąść? Wsiąście?
Natomiast w drugim pytaniu chciałbym zapytać o wyjątki od strony biernej, o braki niektórych form, jak to ma miejsce w przypadku obchodzenia: „Jaś obszedł górę, góra została… przez Jasia”. Czy w j. polskim istnieje dużo takich wyjątków? Jak je zastępować?
Teoretycznie można by rzec wsiąście (przez analogię do: wyjść – wyjście), ale tak nikt nie mówi. Jeśli chodzi o drugie pytanie, to owszem – istnieje bardzo wiele czasowników, które nie mają imiesłowu biernego. W zamian można używać form innych czasowników (np. „Góra została okrążona przez…”), ale nie ma reguły, która by pozwalała przewidzieć, po który czasownik sięgnąć. Pomysłowość, jak zawsze, jest w cenie.
Mirosław Bańko