wyraz i forma wyrazowa

Witam,
chciałam wiedzieć, co oznaczają terminy wyraz i forma wyrazowa oraz jaka jest między nimi różnica.
Dziękuję
Ewelina Lech
W językach fleksyjnych, jak polski, wyrazy się odmieniają, występują zatem w różnych formach. Na przykład wyraz (inaczej: leksem) kot występuje w takich formach, jak kot (M lp), kota (D lp), kotu (C lp), kota (B lp), kotem (N lp) itd. Rozróżnienia tego nie zawsze się przestrzega, czasem formy wyrazowe nazywane są wyrazami, jeśli różnica jest w danym miejscu nieistotna lub wynika z kontekstu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski