wzory listów

Proszę mi podać adres internetowy lub tytuł poradni na temat zasad pisania listów (m.in. w instytucjach rządowych).
Pozdrawiam.
Nie znam takiego adresu internetowego. Wiedzę na temat pisania listów czerpałem z praktyki: pewne zasady są wspólne, ale wiele zależy od zwyczajów przyjętych w danym środowisku. Instytucje rządowe mogły wykształcić własne zwyczaje – najlepiej spojrzeć, jakie listy funkcjonują w danej instytucji.
Być może istnieją wzorniki listów, które mogłyby Pani pomóc. Paradoksalnie łatwiej w Polsce o wzornik listów angielskich niż polskich. Radziłbym jednak popytać w kilku księgarniach, sprawdzić w internetowym katalogu Biblioteki Narodowej lub skorzystać z dostępnej w BN informacji telefonicznej.
Mirosław Bańko