zaciążyć

Czy (w dialogu w książce) można napisać zaciążyć z znaczeniu 'zajść w ciążę'?

Potoczny czasownik zaciążyć ma następujące znaczenie: a) ‘o kobiecie: zajść w ciążę’; b) ‘o mężczyźnie: zapłodnić kobietę’. Żadne normy językowo-stylistyczne ani edytorskie nie uniemożliwiają użycia w dialogu jakichkolwiek kolokwializmów, por. np.

  • – Kaśka mówiła mi, że w tym roku musi zaciążyć.
  • – Stary, weź gumy. Nie chcesz chyba randomowego towaru zaciążyć?

Sprawa ma co najwyżej wymiar pozajęzykowy (wiek potencjalnych czytelników książki i wprowadzenie odpowiednich ograniczeń wiekowych podczas jej sprzedaży).

Adam Wolański