zadanie szkolne?

Szanowni Państwo,
proszę o odpowiedź na pytanie, czy w zdaniu: „Tata leży zmęczony na kanapie” wyraz zmęczony jest przydawką, czy dopełnieniem.
Z góry dziękuję
Klemensiewicz w Zarysie składni polskiej rozpatruje podobne przykłady jako ilustrację tzw. przydawki orzekającej, por. „Chory na tyfus, leży Piotr w szpitalu” (s. 65). Jodłowski w Podstawach polskiej składni traktuje je jako tzw. określenia predykatywne, łączące w sobie funkcję orzeczenia czasownikowego z czasownikowo-imiennym (s. 107). Mam wątpliwość, czy to pytanie mieści się w zakresie działania naszej poradni. Na jej stronie głównej napisano przecież: „nie odrabiamy lekcji, nie rozwiązujemy zadań studenckich ani szkolnych”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski