złote runo

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o wyjaśnienie znaczenia frazeologizmu pochodzenia mitologicznego wyprawa po złote runo.
Łączę pozdrowienia
Krystyna B.
Złote runo to według mitologii greckiej 'złota skóra barana strzeżona przez smoka, po którą wyprawiali się Argonauci pod wodzą Jazona'. W znaczeniu przenośnym oznacza 'bogactwo, majątek, wielkie sprawy, rzeczy trudno osiągalne'; por. p. „Była to istna wyprawa po złote runo wiedzy” (S. Skorupka, Słownik frazeologiczny języka polskiego, t. II, s. 72).
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski