tablet i kotlet

Szanowni Państwo!
Jak należy odmieniać wyraz tablet? Moje wątpliwości budzi szczególnie biernik – powinien brzmieć tablet czy tableta?
Łączę pozdrowienia
Najnowszy słownik ortograficzny PWN podaję dopełniacz tabletu, w NKJP też ta forma przeważa nad konkurencyjną tableta. Skoro tak, to biernik powinien mieć formę tablet. Mimo ekspansji końcówki -a wśród rzeczowników nieżywotnych tablet odmienia się inaczej niż kotlet.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski