Dzięki… a przecinek

Czy w zdaniu „Dzięki bardzo dobrej znajomości zasad działania aparatu i biegłej znajomości Photoshopa(,) praca fotografa nie ma przede mną tajemnic” jest niezbędny przecinek?
Inicjalnych okoliczników nie oddzielamy przecinkiem, nie powinniśmy go też postawić w przytoczonym zdaniu. Inna sprawa, że zdanie to jest źle zbudowane, wbrew intencjom nadawcy sugeruje, że praca fotografa zna dobrze zasady działania aparatu. Poprawna wersja może być na przykład taka: „Dzięki temu, że bardzo dobrze znam zasady działania aparatu i mam biegłą znajomość Photoshopa, praca fotografa nie ma przede mną tajemnic”. Ponieważ okolicznik ustąpił miejsca zdaniu okolicznikowemu, przecinek jest teraz konieczny.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski