Zapisujemy nazwy świąt

Szanowni Państwo,
jak należy pisać: dzień świętej Łucji (święto obchodzone 13 XII, głównie w Szwecji) lub Dzień Świętej Łucji, dzień świętego Marcina (święto obchodzone 11 XI, głównie w Poznaniu) lub Dzień Świętego Marcina?
Z poważaniem
Czytelnik
Nazwy świąt piszemy wielkimi literami, np. Dzień Kobiet, Światowy Dzień Seniora, Narodowe Święto Niepodległości. W związku z tym też Dzień Świętej Łucji i Dzień Świętego Marcina.
Jan Grzenia