zdeptaj go?

Formy zdeptaj nie znalazłam w słowniku. Ja powiedziałabym raczej zadepcz. Jednak zdeptaj występuje w piosence dla dzieci uczonej w kilku okolicznych przedszkolach. Czy powinnam interweniować, czy uznać nową formę za już dość rozpowszechnioną i poprawną – bo bardziej regularną (dokładnie: zdeptaj go)?
Na przykład niedopałek papierosa można i zdeptać, i zadeptać (jeśli brak stosownego miejsca, by go wyrzucić). Który przedrostek byłby lepszy w piosence, trudno powiedzieć, nie znając jej treści, a i to wymagałoby porównania opinii co najmniej kilku osób.
Większość słowników zaleca odmianę -depcz, a zatem forma zdeptaj nie jest zgodna z obowiązującą normą.
Rzeczywiście, formy „bardziej regularne’’ zaczynają zwyciężać; w ustawie mamy światła przeciwmgłowe, choć w sklepach wciąż kupić można halogeny przeciwmgielne, a w odniesieniu do „okienek’’ systemu Windows informatycy używają przymiotnika oknowy.
Jeśli da się zmodyfikować piosenkę, lepiej to zrobić.
Artur Czesak, IJP PAN, Kraków