Anatomia wydobycia dźwięku?

Czy słowo anatomia może odnosić się do procesu, działania? Głównie kojarzona jest z budową czegoś, lecz może też opisywać funkcjonowanie. Czy zatem fraza: anatomia wydobycia dźwięku jest poprawna językowo?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Metaforze anatomia wydobycia dźwięku brakuje motywacji – elementu znaczeniowego, który byłby wspólny słowu anatomia i wyrażeniu wydobycie dźwięku.
Anatomia to, jak sam Pan zauważył, budowa organizmu. Wyraz ten bywa też używany przenośnie, jako nazwa szczegółów budowy i działania jakichś zjawisk i procesów (np. anatomia uczuć, anatomia kryzysu – przykłady z Multimedialnego słownika języka polskiego PWN). Trudno mówić o budowie w odniesieniu do takiego zjawiska jak wydobycie czegoś (tu: dźwięku). Powiedzielibyśmy: anatomia dźwięku, lecz nie anatomia wydobycia dźwięku.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski