Co się robi z usługą?

Witam,
Proszę o wyjaśnienie, jakiej formy użyć w przypadku, gdy chcemy napisać o rozpoczęciu realizacji usługi z jakąś konkretną datą. Czy można napisać, że usługa została uaktywniona, czy może aktywowana w dniu…? Czesto słyszy się przecież o usługach aktywnych, np. w telefonii komórkowej.
Pozdrawiam,
AS
Usługę najlepiej by było udostępnić – tak jest bezpiecznie i po polsku. Ostatecznie można też usługę aktywować, zwłaszcza jeśli ma być świadczona przez telefon komórkowy. Aktywacja najczęściej kojarzy się nam dziś z telefonią komórkową.
Mirosław Bańko