Do recitali

Ostatnio się zastanawiałam nad poprawnością zdania:
W 1935r. przyznał się, że przez ostanie trzy dekady niepostrzeżenie przemycał na recitale swoje własne utwory.
Moje pytanie dotyczy wyrażenia na recitale. Czy nie powinno być do recitali, a może należy dodać do programu recitali?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Mówimy: Włączył tę piosenkę do swojego recitalu, a nie Włączył tę piosenkę *na swój recital. Czasownik przemycać w przytoczonym przez Panią zdaniu ma sens zbliżony do włączyć, a zatem należało raczej powiedzieć (napisać) do recitali lub do programu recitali.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski