Ile kursywy potrzeba?

Szanowni Państwo,
czy kursywując wyrazy: perpetuum mobile drugiego rodzaju, mam zapisać kursywą cały zwrot, czy tylko łac.: perpetuum mobile? Podobnie w wyrażeniu: i-tego, n-tego, w których i, n oznacza jakąś liczbę, niewiadomą, czy kursywą mam zapisać tylko i, n, czy również końcówkę deklinacyjną?
Dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!
Kursywą wyróżnia się tylko obcojęzyczne zwroty nieprzyswojone polszczyźnie, a także np. niektóre symbole w matematyce, ale nie całe konteksty, w których te elementy występują. W zasadzie więc powinna Pani pisać:
perpetuum mobile drugiego rodzaju
i-tego, n-tego

Jeśli z jakichś powodów słowa perpetuum mobile drugiego rodzaju trzeba w całości zapisać kursywą (np. dlatego, że są tytułem jakiegoś dzieła lub przedmiotem analizy w pracy językoznawczej), to perpetuum mobile składamy pismem prostym. Tak samo zapiszemy tytuł zawierającym inny tytuł, np.
Słownik języka polskiego Witolda Doroszewskiego na tle tradycji leksykograficznej
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski